Oscypek na Stecówce

Od dobrych dwudziestu kilku lat moją kultową już wycieczką rowerową jest właśnie kilku dniowy wyjazd do Wisły. I chociaż trwa to już tyle lat to nie mamy jednej wypracowanej drogi. Zawsze staramy się wybrać trasę mało ruchliwą spokojną a jednocześnie szybką, czyli płaską o dobrej nawierzchni.

Tym razem wybrałem trasę m. in. pomiędzy Pawłowicami a Strumieniem gdyż właśnie tak z pomocą Google Maps została ona wytyczona. Ten odcinek na tej mapie wydawał mi się bardzo malowniczy bo prowadził przez las. Zastanawiał mnie jednak fakt dlaczego Street View tego odcinka nie zdigitalizował? Tego dowiedziałem się na miejscu gdy okazało się, że ten leśny odcinek to coś w rodzaju kilku metrowej nie regularnej grobli z nie regularnymi drzewami po bokach. Droga ta była na tyle trudna, miejscami wąska, krzywa, i nie bezpieczna (jak na moje trzy koła), że gdyby nie pomocna dłoń kumpla to nie byłbym w stanie nią przejechać.

W drodze powrotnej jechaliśmy przez już dobrze nam znany odcinek gdzie na wytyczonym szlaku rowerowym znajdują się schody. Tak wiem trudno w to uwierzyć, lecz poświęciliśmy kilka chwil aby to udokumentować :)

Jadąc na dwa noclegi do Wisły to właściwie mamy jeden dzień do jazdy po górkach, dlatego też trzeba się dobrze zastanowić i wybrać w którą stronę chce się pojechać i na którą górkę chce się wjechać :)

Tym razem trochę z lenistwa a może i z braku kondycji kumpla wybór padł na Stecówkę którą znam już jak własną kieszeń starych spodni. Myślałem że to miejsce już mnie niczym nie może zaskoczyć, tak było i tym razem aż do momentu kiedy to zobaczyłem z szałasu, z drewnianej szopki wydobywający się dym. Jak się później okazało w szopce tej był wędzony oscypek którego kupna nie mogłem sobie odmówić.

Ktoś, kiedyś zapytał mnie po co, dla czego jeżdżę po górach? A może właśnie po to by znać smak takiego oscypka...

Fot. Mariusz Urbanek, Kuba Tosik
Data publikacji: 26-08-2018

Współpraca i reklama

W tym miejscu znajdują się banery do instytucji, firm, Osób prywatnych, które mnie w taki czy inny sposób wspierają...

Jeśli chcesz dołączyć do tego działu, to daj znać, napisz do mnie :) Kontakt