Ciepła Rehabilitacja w Łebie

Jak co roku we wrześniu udało się pojechać na dwutygodniową rehabilitację do Łeby. Jadąc na ten turnus zastanawialiśmy się jaki on będzie, czym się wyróżni? Tutaj chcę wspomnieć, że do Łeby do tego ośrodka jeżdżę z 20 lat i każdy taki wyjazd czymś się wyróżnia, można by powiedzieć, że ma swój charakterek... :)

Jak już sam tytuł na to wskazuje ten wyjazd był po prostu "ciepły" i nie mam tu na myśli tylko pogody która nam w tym roku wyjątkowo dopisała, lecz przede wszystkim dziesiątki a może i setki rozmów z przypadkowo napotkanymi osobami. Na takim wyjeździe można spotkać Osoby z różnymi ograniczeniami psycho - fizycznymi, na różnych stanowiskach, o różnych życiowych doświadczeniach, a także o różnych światopoglądach.

Wszystko to sprawiało, że przechodząc z pokoju na rehabilitację lub posiłki a mieliśmy tego około 200 metrów nigdy się nie wiedziało na kogo się trafi i na jaki temat będzie się rozmawiać co przy mojej wadzie wymowy było prawdziwym wyzwaniem... :) Każda taka rozmowa wnosi coś pozytywnego i pozwala spojrzeć z nieco innej perspektywy na własne życie...

Pomijając już setki osób jakie się spotkało na mieście, na plaży, na wycieczkach i wracają do fizjoterapii warto podkreślić, że prawie cały ten dział był obsługiwany przez studentów. Studenci to zazwyczaj osoby młode bez doświadczenia lecz pełne entuzjazmu, empatii i młodzieńczej energii. Muszę przyznać, że będąc obsługiwanym przez taki zespół wszystkie zabiegi były wykonywane bardzo solidnie a młodzieńczy entuzjazm i podejście do życia również i nam się udzielał.

Czasami jednak była potrzeba ucieczki od tłumów. Chociaż nie było łatwo to znaleźliśmy na tyle pustą plażę gdzie mogliśmy puszczać latawca, lecz nawet w sytuacji awaryjnej gdy latawiec wpadł na wydmy to znalazły się osoby które pomogły ten latawiec uratować i jednocześnie mieliśmy okazję poznać ich sposób na urlop, na odpoczynek.

Wyjazd ten zdecydowanie był pod znakiem rehabilitacji społecznej która w moim przypadku z moją wodą wymowy jest nie mniej ważna od rehabilitacji fizycznej. Tak już na koniec chcę zaznaczyć, że nie było by tego bez was bez waszego wsparcia mojej akcji 1% za co bardzo dziękuję i zapraszam do udziału w przyszłym roku.

Data publikacji: 09-2016

Współpraca i reklama

W tym miejscu znajdują się banery do instytucji, firm, Osób prywatnych, które mnie w taki czy inny sposób wspierają...

Jeśli chcesz dołączyć do tego działu, to daj znać, napisz do mnie :) Kontakt