Turnus Rehabilitacyjny Łeba, Stilo, Hel, Gdynie.

Pragnę podziękować wszystkim za udział w mojej akcji "1% Jestem Wasz Jedyny" , którą rozpocząłem w styczniu br. Pozwoliła mi ona na dofinansowanie dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego we wrześniu w Łebie.

Dzięki Państwa hojności i zrozumieniu na tym turnusie mogłem poddać się takim zabiegom jak:

  • Masaż klasyczny połączony z hydromasażem, masażem wodnym i fotelem masującym. Tego rodzaju masaż pozwala mi na rozluźnienie wszystkich partii mięśniowych, zniwelowania spastyczności ruchowej oraz pobudzenia słabszych partii mięśni.
  • Okłady z borowiny na kolana oraz kręgosłup. Przyczyniły się do zmniejszenie dolegliwości bólowych nóg i kręgosłupa związanych ze sposobem mojego chodzenia.
  • Nauka chodzenia z kijkami (Nordic walking) Miała ona na celu odciążenia stawów kolanowych i poprawienie koordynacji ruchowej.

Osobnym i bezcennym aspektem mojej obecności w Ośrodku w Łebie jest rehabilitacja społeczno - kulturalna. Mam na myśli codzienne spotkania z innymi osobami, których doświadczenia stanowią dla mnie wsparcie i inspirację w życiu, udział w wykładach proponowanych przez Ośrodek a także udział w całym panelu rozrywkowo - kulturalnym i turystycznym.

Dzięki takim turnusom mam możliwość spotkania wielu osób, które podobnie jak ja borykają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Pozwala mi to jeszcze pełniej zrozumieć moją przypadłość i jej ograniczenia. A poprzez kontakt z opiekunami i obsługą ośrodka dostrzegam także jak ważna jest pomoc, którą otrzymuję od innych.

Uświadamia mi to i uczy jak mogę pomóc sam sobie i stać się jeszcze bardziej samodzielny!!!

Na zakończenie nie pozostało mi nic innego jak zaproszenie Państwa do ponownego wzięcia udziału w mojej akcji "1% Jestem Wasz Jedyny" w nadchodzącym roku 2012.

Fot. Mariusz Urbanek, Maria Adamowska i Inni..
Data publikacji: 19-09-2011

Współpraca i reklama

W tym miejscu znajdują się banery do instytucji, firm, Osób prywatnych, które mnie w taki czy inny sposób wspierają...

Jeśli chcesz dołączyć do tego działu, to daj znać, napisz do mnie :) Kontakt